Jóga

Systém cvičení vychází z odkazu velkého učitele a propagátora jógy na západě André Van Lysebetha. V Indii pobýval v ášramu svámího Šivánandy v Rišikéši, Višvajátana jógašrámu v Dillí, v Ashtanga Yoga Nilayam v Maisúru, Kaivaljádhama Samuiti v Lónavle a v Bihar School of Yoga. Po návratu z Indie začal jako jeden z prvních západních učitelů jógu v širokém měřítku zpřístupňovat všem obyvatelů Západu.

  • různé úrovně cvičení (varianty pozic) vhodné i pro úplné začátečníky
  • nesoutěžíme, pomalým a systematickým postupem se propracováváme ke kvalitnímu provedení pozic, z co největším přínosem ze cvičení
  • ne množství pozic, ale kvalita a radost ze cvičení je cílem
  • cvičení působí na mnoha úrovních – tělesné: pružnost, koordinace pohybů, hubnutí, formování postavy, správné držení těla – mentální: větší vyrovnanost, soustředění, vnitřní klid, harmonie

sebou volný, pohodlný oděv, karimatku na jógu

S Jógou jsem se setkal, když mi bylo asi 16 let a při cvičení jsem spontálně zaujímal určité pozice, v kterých mi bylo dobře:) a hlavně po nich. Později, když jsem doma objevil knížku od André Van Lysbetha Jóga, jsem tam některé ásany a postupy objevil a naučil se sestavu z Šívanandovi Rišikéšské školy, kterou v cvičím dodnes. Dlouho jsem vyčkával s výukou jógy, ale po setkání s Janou Kvapilovou s Centra Vitality jsem si uvědomil, že už je ten správný čas předávat:)

Na začátku mých lekcí je rozcvičení a zahřátí těla s prvky Chikungu a čínských zdravotních cvičení, pak krátká Pranájáma a následná sestava ásan podle Lysbetha. Na závěr hodiny je řízená relaxace. Cvičení je určeno jak pro úplné začátečníky, tak i pokročilejší, rozdíl bývá v pocitech při cvičení a mnohdy nepatrné obměny /varianty/ prohlubují účinek a rozšiřují praxi. Přínosem jógy je pružnější a silnější tělo a zvýšení životní síly /energie/. Vyšší vědomí těla, mysli i emocí, je přípravou k poznání vlastní nesmrtelné Podstaty a k sjednocení s Ní.

Těším se na naše setkání na lekcích a akcích. Namasté. Miki

Cvičíme každou středu v 17:45 – 19:15 v Základní škole na Sv. Kopečku

Cena za lekci 160 Kč

rezervace na email: mikiu@seznam.cz nebo tel.737 138 242

Přihlášení k odběru pozvánek na jógu zde

Můžete se kdykoliv odhlásit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*